Akcesoria dla graczy, które będą idealnym prezenetem

Akcesoria dla graczy, które będą idealnym prezenetem

Klawiatury mechaniczne, specjalistyczne myszy komputerowe, dodatkowy zestaw audio albo wyjątkowe słuchawki – jeśli chcesz uszczęśliwić graczy w te święta, akcesoria komputerowe będą idealnym prezentem. Sprawdź jakie modele są najpopularniejsze dla poszczególnych gier i wybierz najlepszy gwiazdkowy podarunek.

Klawiatura mechaniczna, która posiada różne kolory podświetlenia RGB to marzenie niejednego gracza. Dowiedz się, czym cechuje się dobra klawiatura mechaniczna oraz inne akcesoria gamingowe.

Klawiatura mechaniczna dla gamera – czym się wyróżnia?

Klawiatura mechaniczna posiada inną konstrukcję niż klawisze, które montuje się w zdecydowanej większości komputerów stacjonarnych oraz laptopów. Żywotność przełączników jest na wyższym poziomie. Klawiaturę mechaniczną poleca się przede wszystkim osobom, które intensywnie korzystają z komputerowego sprzętu. Dlatego klawiatura mechaniczna to często wybór wśród miłośników gamingu. Warto jednak zaznaczyć, że tanie klawiatury mechaniczne nie będzie tak wytrzymała jak sprzęt dedykowany graczom. Wyróżniać ją będzie jedynie podświetlenie RGB. Prawdziwa klawiatura gamingowa posiada specjalny rodzaj przełączników, które zapewniają błyskawiczną reakcję na kliknięcie oraz znakomitą dynamikę. Diody LED, a co za tym idzie podświetlenie klawiszy to tylko dodatek, który niekiedy potrafi zmylić osoby, nieznające się na mechanice działania tego akcesorium. Zatem jaka klawiatura mechaniczna będzie dobrym prezentem świątecznym? Pod uwagę warto wziąć klawiatury membranowe, które posiadają specjalną membranę, rozciągniętą pod klawiszami. Może to być stosunkowo tania klawiatura, ale efektywna, a do tego dość cicha. Jeśli zatem obdarowany często zanurza się w wirtualnym świecie nocą i nie chce obudzić pozostałych domowników, ten typ klawiatury może być dla niego idealny. Warto jednak zaznaczyć, że w porównaniu do klawiatur mechanicznych, membranowy rodzaj klawiatury nie jest tak wytrzymały.

Jaką klawiaturę mechaniczną wybrać?

Wytrzymałość to z pewnością domena klawiatury mechanicznej, gdyż wykonana jest z solidnych materiałów. Używanie takiego modelu jest również wygodniejsze dla użytkownika. Nadgarstki nie będą boleć po kilkugodzinnej sesji, a klawisze nie wyrobią się po roku użytkowania. Jednocześnie możesz sprezentować komuś urządzenie z nowoczesnym designem, które będzie miała bardzo szybki czas reakcji. Modne jest również podświetlenie RGB. Wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

 • przełączniki hybrydowe,
 • klawisze multimedialne,
 • obecność klawiatury numerycznej,
 • układ klawiatury.

Układ klawiatury wielu osobom, które nie grają intensywnie na komputerze może wydawać się identyczny w każdej klawiaturze. Kształt klawiatury gamingowej może się jednak wydatnie różnić z każdym klawiszem. Odpowiednie ułożenie zapewnia krótki czas reakcji gracza, a dobrze dobrane podświetlenie pomaga skupić się na rozgrywce. Klawisze numeryczne przydadzą się z kolei do niektórych gier, a także do codziennego korzystania z komputera oraz w pracy biurowej. Oto kilka modeli, które posiadają podświetlenie, solidną budowę, przełączniki, typ klawiszy i z pewnością są dedykowane dla gracza:

 • Krux Atax RGB TKL Outemu Brown,
 • Krux Neo PRO RGB Wireless Gateron Brown,
 • Krux Neo PRO RGB Wireless Gateron Red,
 • Cooler Master SK630 Cherry MX Red,
 • SPC Gear GK630K Tournament Kailh Red RGB,
 • Mountain Everest Max RGB Cherry MX Brown.

Zwróć uwagę również na przełączniki. Najpopularniejsze z nich to:

 • HyperX Aqua,
 • Razer Orange,
 • Razer Green,
 • Razer Yellow,
 • HyperX Red,
 • Roccat Titan Switch,
 • Cherry MX Red,
 • Cherry MX Viola.

Mysz dla gracza – co powinna zawierać?

W przeciwieństwie do sprzętu biurowego, myszy dla graczy posiadają znacznie szerszy wachlarz możliwości. Ich wytrzymałość również jest na dużo wyższym poziomie, ponieważ wykonuje się je z trwalszych materiałów. Przełączniki pozwalają na wygodniejszą rozgrywkę, zwłaszcza w grach, oprócz klawiszy używa się intensywnie również myszki. Myszka dla graczy oprócz dwóch głównych przycisków oraz pokrętła, posiada również specjalne przełączniki, które można zaprogramować według własnych potrzeb. Przełączniki mogą pełnić wybraną rolę w grze, np. aktywować konkretną komendę. W przypadku wielu tytułów, gdzie akcja jest dynamiczna, a od reakcji gracza zależy powodzenie rozgrywki, dodatkowe przełączniki są bezcenne. Podobnie jest zresztą w przypadku klawiatur. Myasz dla graczy zazwyczaj jest przewodowa. Podświetlenie to powszechny element, ale ma znaczenie wyłącznie wizualne. Przewód z kolei zapewnia szybszą reakcję w grze, dlatego nie należy się dziwić, że profesjonalna myszka będzie przewodowa. Podświetlenie przydaje się natomiast wyłącznie podczas gry po zmroku. Myszy gamingowe posiadają dodatkowe przełączniki ale ponadto mogą być niezwykle precyzyjne. Dlatego z tego typu sprzętu korzystają chociażby graficy komputerowi. Dodatkowy rodzaj przełączników przydaje się w wielu programach do obróbki foto i wideo. Podobnie jak kiedy wybieramy gamingowy typ klawiatury, w przypadku myszek nie należy dać zwieźć się urokowi niskiej ceny. Wartościowe modele kosztują nawet kilkaset złotych, ale z pewnością zapewnią obdarowanemu mnóstwo radości.