Czy Internet Explorer naprawdę zasługuje na taką pogardę?

Czy Internet Explorer naprawdę zasługuje na taką pogardę?

Prawdą jest, że wszystko, co wiąże się z internetem, z którego korzystamy obecnie w sposób ciągły, staje się coraz ważniejszą częścią naszego życia. Bez względu na to, czy korzystamy z telefonu komórkowego, komputera czy innych urządzeń, zawsze jesteśmy w kontakcie. Jednakże, w przeszłości miały miejsce wydarzenia, które choć może się tak nie wydawać, stanowiły pod pewnymi względami punkt zwrotny.

Tak jest na przykład w przypadku przeglądarki firmy Microsoft – Internet Explorer. W dawnych czasach był to największe oprogramowanie w swoim sektorze, a jednym z jego głównych rywali był Netscape. Jednak, jak wielu z was może wiedzieć, dziś ta przeglądarka prawie zniknęła. Wielu użytkowników uważa to za niebezpieczne, złośliwe oprogramowanie, od którego należy trzymać się z dala.

Internet Explorer osiągnął 95% rynku

Choć może się tak nie wydawać w połowie 2021 roku, ta tak pogardzana przez niektórych przeglądarka miała kiedyś 95% udziałów w rynku. Są to kwoty, do których Chrome nawet się nie zbliżył, ale prawdą jest też, że konkurencja była mniejsza, a użytkowników globalnych znacznie mniej. Ale w sumie te liczby pokazują, jak ważny był kiedyś ten program.

Jest to przeglądarka, która ma już ponad 20 lat.

Z drugiej strony, warto pamiętać, że pierwszy Internet Explorer, który Microsoft wprowadził na rynek pojawił się w 1995 roku. Chodzi nam o to, że nie wszystkie programy docierają do wszystkich grup wiekowych, a mimo to są obecne

Nie na próżno możemy to jeszcze znaleźć w sporej części sprzętu opartego na Windows 10, nie wspominając o tych, którzy posiadają np. Windows 7. W rzeczywistości dla wielu użytkowników na całym świecie, jest to nadal ich pierwszy wybór, albo z niewiedzy, albo z konieczności.

Nadal bardzo ważna przeglądarka w niektórych firmach

Pomimo tego, że większość użytkowników odrzuca ją, w niektórych środowiskach biznesowych jest ona nadal ważną przeglądarką. Dzieje się tak dlatego, że program ten jako jedyny obsługuje pewne protokoły, które są z nami od dziesięcioleci i mimo że są przestarzałe, nadal funkcjonują.